KONST / Litografier / Färglitografi 12645469
nr 1264 5469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Ven. Signerad, numrerad 288/350. Motivet: 34x44 ca
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 juli 2019
kl 20:11:52
15/7 18:03:23
15/7 18:05:40
Ravenna
Sven Palmqvist (1906-1984)
Roland Svensson 1910-2003
Firma Svenskt Tenn